Ruský toy

1. ledna 2008 v 11:40
Ruský toy
Jaký je?
První reakce na tohoto malého pejska bývá taková, že si ho lidé pletou s čivavou. Jeho atraktivní vzhled a povaha každého velice rychle zaujme.
Ruský toy je společenský, malý a jemný psík kvadratického formátu, veselý a čilý, plný temperamentu. Nemá to být choulostivá hračka, ale i při své malé velikosti je dostatečně odvážným a neohroženým hlídačem, který vše nepatřičné ohlásí hlasitým štěkotem. Je hravý a inteligentní, má mnoho rysů z teriéra. Je to minipes se srdcem lva a mrštností kočky. Pes který nade vše miluje svého pána a celou rodinu.
Pro koho se hodí?
Ruský toy se hodí pro každého, kdo chce dlouhosrstého psa, ale nechce se zabývat náročnou úpravou srsti. Je to ideální pes do dnešní doby. Hodí se do malých městských bytů, zvládne jej i začátečník. Je stejně dobrým domácím mazlíčkem, jako vytrvalým společníkem na procházky či na sport. Výborně se hodí na překážkovou dráhu - miniagility, tanes se psem a různé nové psí sporty. Rád si hraje, dovádí a aportuje.
Vzhledem ke své malé velikosti (váha maximálně do 3,5 kg) může všude doprovázet svého pána. Klidně se vejde do běžné tašky či rukávu.
Není náročný na potravu, které spotřebuje malé množství. Jeho srst je pevná a i když je na některých partiích velmi dlouhá, její údržba je snadná. Nevyžaduje žádnou střihovou úpravu ani speciální ošetření. Postačí běžné pročesání.
Fenky dobře rodí a jsou dobré matky. Většinou k porodu a péči o štěňata nepotřebují zásahy chovatele.
Fotečky :
Foto: Ruský Toy v chovatelské stanici ze Zlaté Jalny-Terrynka a Osca Orosca Olpemi
Foto: slečna Lusy,učím se řídit a co má být.
Foto: Moskevský dlouhosrstý toy teriér-Majitelka: Kortusová Kateřina
Tady ten pejsánek se mi moooc lííbíí....Upa krásnej... a s krásnou povahou.Moooc ho chci.. no, ale rodiče.Někteříí to možná znáte......=o( q=o*
Tak papa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama